Ženy porazily Jičín a vyhouply se na osmou pozici

neděle 21.12.2014 | Petr Blakala


Ženy porazily Jičín a vyhouply se na osmou pozici

 

15.kolo, 21.12.2014, 14:00
Ostrava
7:4(3:2, 3:1, 1:1)
FBK Jičín
Ostrava: Holubová – Kahánková, Kiecková, Šuranyiová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Voláková, Škopková, Režnarová, Vinklerová, Káčová, Kalnayová, Nguyenová, Šulejová, Szczurová, Némethová
FBK Jičín: Samková – Kořínková, Kůželová, Vavrečková, Kloutvorová, Chlumská, Pitthardová, achová, Drbohlavová, Florianová, Šudová, Exnarová, Špíglová, Satýnková, Kalinová, Mikolášková
Branky a nahrávky: 5. Káčová (Režnarová), 14. Šuranyiová (Nguyenová), 19. Káčová (Kalnayová), 30. Vicianová (Škopková), 32. Vinklerová (Kiecková), 37. Šuranyiová (Kalnayová), 52. Kiecková (Voláková) – 12. Kůželová (Kalinová), 20. Mikolášková (Satýnková), 21. Kůželová, 42. Mikolášková (Satýnková). Rozhodčí: Zdeněk Cholek, Jana Matulíková. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 27:22.

Komentář k zápasu

Z počátku první třetiny byli lepší Ostravanky, které již v páté minutě utkání těžily z akce, na jejímž konci stála Veronika Káčová. Hráčky Jičína však dokázaly držet krok a ke konci 12. minuty srovnaly zásluhou Žanety Kůželové. Rychlou odpověď našla po přihrávce Szczurové Zuzana Šuranyiová, čímž vrátila vedení o jednu branku na stranu FBC. Minutu před první sirénou přidala svou druhou trefu Veronika Káčová, avšak pouhé dvě vteřiny před koncem první části snižovala Pavlína Mikolášková.

Druhá perioda začala lépe pro Jičín. Hostující florbalistky už ve 24 vteřině srovnaly na 3:3, když svou druhou branku v utkání zaznamenala Žaneta Kůželová. Ostravanky tato situace nezastavila a následnými třemi trefami odskočily do tříbrankového vedení. Nejprve vrátila vedení Ostravě Veronika Vicianová, kterou o necelé dvě minuty později doplnila Nikol Vinklerová a šestý míček za záda jičínské brankářky dostala Zuzana Šuranyiová.

Třetí dějství bylo na góly nejvyrovnanější. Každý tým se prosadil jednou. Jako první si vzal slovo Jičín. Respektive Pavlína Mikolášková a výhru Ostravy pojistila v 52. minutě Romana Kiecková. Do zbytku třetiny se nic vážného nestalo, a tak se mohly domácí hráčky radovat s tříbodového vítězství.

Ohlasy trenérů

Jakub Robenek: "Zbytečné drama, ale tři body jsou doma, což znamená splnění cíle pro dnešní utkání. Pěkné Vánoce hráčkám, soupeřkám a všem florbalovým příznivcům."

Tomáš Pokorný: "Dnešní utkání rozhodla přesnost v koncovce, kdy Ostrava vymetala růžky branky a my své šance spalovali. Bohužel víkendový cíl se nám nepodařilo splnit. Soupeři gratuluji a přeji hezké Vánoce."

Fotogalerie

                                                                                                                                                                                                                                                       

Kompletní fotogalerie

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři