Ženy vezou z Brna tři body

sobota 2.1.2016 | Michal Chadim

Ženský tým dokázal ve čtrnáctém kole uspět na palubovce Sokola Židenice a po výhře 7:5 si vezou domů tři body za vítězství. O výsledku rozhodly závěrečné tři minuty druhé třetiny, ve kterých si Ostrava vytvořila rozhodující náskok, který si už do konce zápasu pohlídala.

Ženy vezou z Brna tři body

 

14.kolo, 2.1.2016, 17:00
Židenice
5:7(2:2, 1:5, 2:0)
Ostrava
Židenice: Marková (39. Příleská) – Rozenbergová, Svobodová, Halasová, Babáčková, Veletová, Dundelová, Sejáková, Pravcová, Indrová, Drápalová, Zlámalová, Valehrachová, Dernerová, Pospíšilová, Obrovská
Ostrava: Holubová – Kahánková, Vinklerová, Wolfová, Šablaturová, Voláková, Viciánová, Škopková, Lichnová, Paloncyová, Káčová, Režnarová, Kapcová, Kajfoszová, Kotzurová, Pištěková, Vavrečková
branky: 1. Monika Dundelová, 9. Veronika Rozenbergová, 31. Martina Indrová, 57. Martina Indrová, 60. Jessica Zlámalová - 5. Nela Kapcová, 13. Markéta Režnarová, 28. Veronika Káčová, 35. Radana Kahánková, 38. Markéta Režnarová, 38. Nela Kapcová, 39. Eva Pišteková; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 3:3; využití: 1:1; diváků: 85; zásahy brankářů: Markéta Marková 17, Nikola Příleská 10 - Tereza Holubová 29; po třetinách: 2:2, 1:5, 2:0;

Komentář k zápasu

Úvod utkání mezi Židenicemi a Ostravou patřil domácím hráčkám, které se dostaly do  vedení už ve třinácté sekundě zápasu zásluhu Moniky Dundelové. Ostrava ale hned za čtyři minuty dokázala odpovědět zásluhou Nely Kapcové. Krátce před polovinou první třetiny se hosté ale dostali do vedení podruhé, ale opět jim jejich vedení nevydrželo víc jak čtyři minuty, neboť ostravské florbalistky znovu vyrovnaly. První třetina tak skončila nerozhodným výsledkem 2:2.

Druhá třetina měla podobný úvod jako třetina předcházející, s tím že ale tentokráte to byly florbalistky domácích které dotahovaly těsné vedení hostů. Zlom nastal v samém závěru, kdy během dvou minut Ostrava odskočila na rozdíl čtyř branek, který si ukázal později jako klíčový.

V poslední dvacetiminutovce si Židenice vytvořily tlak, v kterém hostující hráčky zatlačily na jejich polovině. Víc jak dvě branky z toho ale vykřesat nedokázaly. Ostrava si tak svůj náskok ze závěru druhé třetiny pohlídala a v utkání dokráčela pro velmi důležité tři body. Pojistila si své šesté místo a stáhla náskok na vysněnou čtvrtou pozici na rozdíl čtyř bodů.

Klíčovou osobou tohoto utkání se ukázala i asistentka trenéra Karin Vavrečková, která nastoupila do zápasu z důvodů velké marodky svých svěřenkyň. 

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři