Ženy vyhrály nad Jihlavou a zůstávají v extralize!

neděle 27.4.2014 | Petr Blakala

Ženy ostravského FBC čekal poslední úkol - porazit dosud extraligový tým z Jihlavy. To se jim povedlo na výbornou a po výsledku 7:1 si zahrají nejvyšší ženskou soutěž i příští rok!

Ženy vyhrály nad Jihlavou a zůstávají v extralize!

 

14:00, 27.4.2014, 14:00
Ostrava
7:1(2:0, 0:0, 5:1)
Jihlava
Ostrava: Kouřilová (Rousová) – Kahánková, Kiecková, Ursiniová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Sielecká, Škopková, Nováčková, Szczurová, Stankušová, Kovalská, Kalnayová, Sluková, Nguyenová, Némethová
Jihlava: Frühbauerová – Svobodová, Rinaglová, Krupková, Raabová, Petrušová, Přibylová, Mácová, Blažková, Urbanová, Janošťáková, Slavíková
Branky a nahrávky: 2. Kalnayová (Kiecková), 4. Szczurová, 41. Nguyenová (Vicianová), 42. Bořucká (Kovalská), 50. Kovalská (Ursiniová), 57. Kovalská, 58. Kiecková – 50. Slavíková. Rozhodčí: Radim Waliczko, Petr Szilvási. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 29:18. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 7:1.

Komentář k zápasu

Do utkání vstoupily jednoznačně lépe domácí hráčky, které už od úvodního hvizdu působily sebevědomě. A skóre se otevíralo už ve druhé minutě po střele Terezy Kalnayové. Navýšení přišlo o dvě minuty později, když se po individuální akci prosadila Veronika Sczurová. Zbytek třetiny se už obešel bez branek. Avšak šance měly oba týmy. Blízko vstřelení gólu měla Slavíková, ale jen těsně minula branku. Ostravské střely však byly také nepřesné a po první třetině tak vedla domácí děvčata 2:0.

Ve druhé části Jihlava zlepšila svou hru a vytvořila si mnoho šancí. Jednu opravdu nebezpečnou pak zlikvidovala pohledným zákrok Kouřilová. Přišlo také první vyloučení pro Jihlavu, když se sekáním provinila Přibylová. Ostrava však početní výhodu i přes slibné střelecké pozice nevyužila. Následně si přesilovou hru vyzkoušela i Jihlava, ale ostravská obrana byla neprůchodná. Velkou šanci na další gól měly Némethová s Kovalskou, ale Kovalská nedokázala dorazit vyraženou střelu spoluhráčky. Jihlava se dostávala pod tlak a z utkání měly více domácí hráčky. Avšak žádná branka v prostřední části nepadla.

Na začátku třetí periody opět Ostrava dokázala vstřelit dvě rychlé branky. Nejdříve se v čase 40:45 trefila Pavla Nguyenová a po ní se po tlaku také radovala Andrea Bořucká. Další možnost hrát v početní výhodě už Ostrava využila. V přesilové hře dostala míček do sítě Jihlavy Silvie Kovalská. Jihlava se nevzdávala a malou jiskřičku naděje vykřesala Tereza Slavíková, která v čase 9:30 snížila na 1:5. Ačkoliv měla Jihlava i další přesilovou hru, nedokázala ji využít. Naopak v závěru třetiny se znovu prosadila Silvi Kovalská a po ní Romana Kiecková. Ostrava tak zvítězila v tomto zápase 7:1 a zachránila tak svou účast v extralize pro další sezónu.

Hráčky utkání: Tereza Slavíková (Jihlava), Silvie Kovalská (Ostrava).


 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři