Ženy začaly prohrou

pátek 6.9.2013 | VG

První duel v extralize skončil pro hráčky FBC ČPP BONUSIA Ostrava prohrou. Na hřišti pražského Herbadentu prohrály 2:12.

Ženy začaly prohrou

 

1.kolo, 6.9.2013, 17:45
Jižní město
12:2(2:0, 5:1, 5:1)
Ostrava
Jižní město: Horňáková – Skořepová, Jílková, Kleinová, Ferencová, Billá – Kubišová, Šrámková, Klímová – Košturiaková, Pilíková, Macurová – Urbánková, Krupnová, Šteglová
Ostrava: Kouřilová (51. Šulejová) (Rousová) – Szczurová, Kamánková, Viciánová, Ngueynová, Sielecká, Ursíniová – Kiecková, Škopková, Kálnayová – Sluková, Theuerová, Némethová – Kadlecová, Matějová, Nováčková
Branky a nahrávky: 2.Krupnová, 15.Billá, 26.Pilíková (Macurová), 30.Billá (Krupnová), 31.Urbánková (Šteglová), 36.Krupnová (Billá), 37.Macurová (Košturiaková), 44.Klímová, 53.Krupnová (Šteglová), 57.Šteglová (Krupnová), 59.Šteglová (Urbánková), 60.Krupnová (Šteglová) - 26.Sluková (Némethová), 42.Némethová (Viciánová). Rozhodčí: Drška, Meisner. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0V oslabení: 0:0. Diváci: 45 Střely na branku: 38:10.

Komentář k zápasu

"Když se nebudu koukat na výsledek, tak bych mohl být i spokojený. Holky se zvládly, dokonce lidi, kteří se kolem florbalu pohybují, hodnotili jejich výkon jako slušný," uvedl ostravský trenér Jakub Robenek. "A to, že jsme dostali dvanáct branek To vyplynulo ze situací, ve kterých se ukázalo, že Herbadent patří mezi evropskou špičku."
Přitom ostravské družstvo vstoupilo do utkání docela dobře. "Kdybychom první třetinu vyhráli 4:2, nikdo by se nemohl divit. Jenže jsme nedokázali proměňovat šance," zalitoval Robenek. "Když jsme ve druhé třetině snížili na 1:2, Herbadent přepnul na vyšší obrátky a ukázala se jeho síla."
Prohru však kouč nebere jako tragédii. "Je to pro nás odrazový můstek. I holky bezprostředně po zápase ode mě slyšely v kabině pochvalu. Nasbírali jsme zkušenosti, které můžeme zúročit už v neděli v domácím zápase s Jihlavou"

Ohlasy trenérů

Markéta Štegolová (Herbadent Praha 11 SJM): „Klasické první utkání sezóny. Dlouho se nám nedařilo rozjet, ale nakonec se kvalita musela projevit".

Jakb Robenek (FBC ČPP BONUSIA Ostrava): „Po našem gólu na 1:2 Herbadent zvýšil obrátky, prokázal svou kvalitu a utkaní si s přehledem pohlídal. Presto holky zaslouží obrovskou pochvalu"
 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři