Ženy zdolaly Olomouc v samostatných nájezdech

neděle 30.11.2014 | Petr Blakala

.

Ženy zdolaly Olomouc v samostatných nájezdech

 

1.kolo, 30.11.2014, 17:00
Ostrava
5:4sn(1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)
Olomouc
Ostrava: Holubová – Kiecková, Šuranyiová, Matějová, Vicianová, Bořucká, Voláková, Lichnová, Režnarová, Vinklerová, Káčová, Kadlecová, Kalnayová, Nguyenová, Stankušová, Szczurová, Némethová
Olomouc: Davidová – Reimerová, Janošová, Pavlíková, Nováčková, Oháňková, Machů, Kamínková, Zamazalová, Grufíková, Bestrová, Sklenářová, Pantělejevová, Lišková, Kabeláková
Branky a nahrávky: 10. Režnarová, 29. Káčová (Režnarová), 45. Režnarová, 54. Vinklerová (Némethová), rozh. náj. Režnarová – 7. Grufíková (Kabeláková), 9. Kabeláková (Pantělejevová), 39. Kabeláková (Machů), 48. Zamazalová (Kamínková). Rozhodčí: Martin Petřík, Tomáš Podlesný. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 50. Střely na branku: 36:27.

Komentář k zápasu

Odložené utkání z prvního kola ženské extraligy čekalo na ženský celek Bonusie Ostrava, na jejíž palubovku přijely florbalistky Olomouce. Už od prvních minut se jednalo o velmi vyrovnaný souboj a jako první se dostala do vedení Olomouc. Z počátku sedmé minuty totiž prostřelila brankářku Ostravy Petra Grufíková. Soupeřkám z Hané stačily necelé tři minuty k tomu, aby vstřelily svou druhou branku v zápase. To totiž zužitkovala přihrávku Pantělejevové Simona Kabeláková. Domácí florbalistky se nenechaly zahanbit a o minutu později vstřelily kontaktní branku - respektive Markéta Režnarová, která byla následně zvolena jako nejlepší hráčka utkání.

Druhá část hry byla na gólové oslavy rovnoměrná. Nejprve krátce před třicátou minutou vyrovnala skóre utkání Veronika Káčová. Té přihrávala autorka první ostravské branky. Necelé dvě minuty před druhou sirénou si Olomouc vzala své jednobrankové vedení zpět. Tvrdou střelou se prezentovala Simona Kabeláková, pro kterou to byl druhý zásah za čtyřicet minut. Pár vteřin před koncem mohla Olomouc odskočit na rozdíl dvou gólů, jenže střelkyně Kabeláková nedokázala využít trestné střílení.

Třetí dějství se lépe vydařilo Ostravankám. Ve 45. minutě totiž vstřelila třetí branku domácího celku Markéta Režnarová. Na tento moment dokázaly hráčky Olomouce reagovat po třech minutách, kdy zásluhou Moniky Zamazalové odskočily opět do vedení. Zápas do prodloužení poslala trefa Nikol Vinklerové z 54. minuty.

V pětiminutovém prodloužení se nerozhodlo, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich se jako jediná prosadila Markéta Režnarová, která tak zajistila bonusový bod Ostravě.

Ohlasy trenérů

Jakub Robenek: "Celý zápas jsme dotahovali, tudíž musíme brát dva body všemi deseti, nicméně dvě třetiny jsme ovládali hru, dostávali jsme laciné góly a naopak nebyli tolik produktivní, jak bychom potřebovali. To nás stálo ztracený bod. Děkujeme soupeř."

Tomáš Hausner: "První třetina se nám povedla dobře, tak jak jsme chtěli a zbytek zápasu rozhodly zbytečné vyloučení, Gratuluji soupeři."

Fotogalerie

                                                                                                                                                                           

Kompletní fotogalerie

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři