Muži urvali výhru v prodloužení

pátek 28.9.2018 | VG

Se dvěma body se vracejí florbalisté FBC ČPP Bystroň Group z Prahy. V 6. kole Tipsport Superligy totiž udolali střešovický Tatran 4:3 v prodloužení.

6.kolo, 28.9.2018, 17:00
Střešovice
3:4p(1:0, 0:2, 2:1 -0:1)
Střešovice: Mich.Rebro – Tlapák, Svačinka, Mühlfait, Sládeček, Marek Beneš, Vítovec – Kreysa, Komárek, Jak. Kolísko – Langer, Pixa, Meliš – Svoboda, Švéda, Ullmann – Váňa.
FBC Ostrava: Klobučník – Kubíček, Lipový, Jiří Šebesta, Posselt, Bauer, Moravčík, Jurdzin – Kolajta, Juhaňák, Hrabal – Šindler, Eichner, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Křiva, Čonka-Skyba.
Branky a nahrávky: 7.Tlapák (Komárek), 47.Ullmann (Svačinka), 47.Váňa - 31.Mendrek (Čonka-Skyba), 39.Daniš (Sládek), 49.Jurdzin (Čonka-Skyba), 64.Bauer (Juhaňák). Rozhodčí: Tkáč, Sýkora. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 203.

"Dnes zasloužené vítězství, mohli jsme klidně vyhrát za tři body vzhledem k šancím, které jsme měli. Ale jsme pokorní a dva body jsou skvělé," prohlásil trenér ostravského mužstva Karel Ševčík.
FBC Ostrava sice v Praze prohrálo úvodní třetinu 0:1, ale ve druhé části hosté dvěma góly otočili skóre ve svůj prospěch. Třetí dvacetiminutovka přinesla další zvrat ve skóre a bylo na FBC Ostrava, aby se gólově dotáhli na domácí. Ve 49. minutě to zařídil Václav Jurdzin a duel došel do prodloužení. V něm hosté chvíli přestáli hru Tatranu ve čtyřech bez brankáře, pak se role otočily. FBC Ostrava bylo na míčku, gólman Jakub Klobučník pustil do hry čtvrtého hráče a Jiří Bauer v 64. minutě rozhodl o zisku prémiového druhého bodu.
"Nejvíce mě potěšilo, že jsme poprvé v sezoně odehráli celý zápas na kompletní tři lajny, pochvala celému týmu za obrovské nasazení a týmovost," řekl Karel Ševčík.
"My jsme sice do zápasu vstoupili dobře, bohužel od poloviny první třetiny jsme nepředváděli florbal, jaký potřebujeme, čímž jsme soupeře dostali do utkání a nakonec jsme rádi za bod," doplnil kouč Střešovic Milan Fridrich.