Muži potrápili Mladou Boleslav

neděle 28.10.2018 | VG

Sice bojovali, seč mohli, ale na body florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v Mladé Boleslavi nedosáhli. V 11. kole Tipsport Superligy na hřišti soupeře prohráli 2:5.

11.kolo, 28.10.2018, 17:00
Ml. Boleslav
5:2(2:1, 0:0, 3:1)
Ml. Boleslav: L.Bauer – Novák, Řehoř, Kadlec, Höffer, Jelínek, Zakonov – Ekl, Tomáš Chroust, Bína – Tadeáš Chroust, Pluhař, Tokoš – Gruber, Curney, Tomašík – Natov.
FBC Ostrava: Klobučník – J.Bauer, Jurdzin, Lipový, Moravčík, Posselt, Jiří Šebesta – Čonka-Skyba, Daniš, Eichner – Hrabal, Juhaňák, Kaloč – Křiva, Mendrek, Sládek – Šindler.
Branky a nahrávky: 9.Tomašík (Gruber), 17.Bína (Curney), 45.Jelínek (Curney), 48.Gruber (Tokoš), 58.Curney (Bína) - 16.Mendrek (Jurdzin), 60.Mendrek (Sládek). Rozhodčí: Nábělek, Šteng. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 352.

"Škoda dnešního zápasu, po dvou třetinách jsme za stavu 1:2 měli blízko k bodům. Zápas se zlomil naší nedisciplinovaností, zbytečným protestem a následně inkasovaným gólem v oslabení," hodnotil kouč FBC Ostrava Karel Ševčík. Na mysli měl vyloučení Dominika Eichnera ze začátku třetí třetiny, které favorizovaný domácí celek potrestal třetím vstřeleným gólem.
Ovšem ani poté se hosté nevzdali. "Hráli jsme organizovaně, s vysokým nasazením, bohužel jsme neproměňovali brejky. Za stavu 1:3 jsme zápas nezabalili, jen jsme museli hru více otevřít. Zkoušeli jsme i hru v šesti. Bohužel body zůstaly domácím," podotkl Ševčík.
"Dvě třetiny jsme se s dobře bránící Ostravou trápili. Soupeře držel ve hře výborný Jakub Klobučník," ocenil výkon ostravského gólmana mladoboleslavský trenér Jan Pazdera.
V útoku se ostravští florbalisté prosadili podruhé až půl minuty před koncem základní hrací doby, kdy v přesilovce skóroval Jakub Mendrek. Více už hosté nestihli.