Pohárové finále mužům uniklo

čtvrtek 3.1.2019 | VG

Finále Poháru České pojišťovny si florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava nezahrají. Rozhodla o tom jejich semifinálová prohra 4:10 v Pardubicích.

SF, 3.1.2019, 18:00
Pardubice
10:4( 5:1, 2:2, 3:1)
Pardubice: Haleš – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Kaluža, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák – Kourek, Teichman, Dlesk – P. Pakosta, Šmíd, Žáček – Černý, Petržela.
FBC Ostrava: Laja – Kubíček, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin, Posselt, J. Bauer, Kuczera, Moravčík – Juhaňák, Hrabal, Šindler – Eichner, Daniš, Sládek – Mendrek, Kaloč, Křiva – Čonka-Skyba.
Branky a nahrávky: 5.Oubrecht (Prix), 8.P.Pakosta (Janeček), 8.Kourek (Bílý), 12.Šmíd (Oubrecht), 19 Oubrecht (Teichman), 33.Oubrecht (Haleš), 38.Dlesk (Kourek), 41.Dlesk (Kourek), 48.Kourek (Dlesk), 54.Dlesk (Formánek) – 4.Šindler (Daniš), 30.Sládek (J.Bauer), 31.Jiří Šebesta (J.Bauer), 47.Sládek (Daniš). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 252.

"Přestože jsme si řekli, že budeme hrát od zajištěné obrany, deset obdržených gólů svědčí o něčem zcela jiném. Vyrobili jsme neskutečné množství individuálních chyb, které soupeř trestal," konstatoval trenér ostravského celku Karel Ševčík. Jeho svěřenci sice šli ve 4. minutě do vedení zásluhou branky Jana Daniše, ovšem po půlminutě bylo vyrovnáno a ve 12. minutě už domácí Pardubice vedly 4:1.
A když v závěru prvního dějství přidali Pardubičtí pátou branku, měli to hráči FBC Ostrava už hodně složité. Ovšem nevzdali se. Ve druhé třetině snížili na 3:5 a za stavu 3:6 měli výhodu trestného střílení. To však Filip Hrabal neproměnil, zato domácí za chvíli přidali sedmou branku.
V podobném duchu se nesla i třetí část. Sotva hosté snížili, Pardubice znovu skórovaly. "Zápas byl velmi otevřený, nahoru dolů. Velký rozdíl byl v produktivitě zakončení domácího týmu. Nezodpovědný výkon do obrany nás stal zápas," posteskl si Ševčík.

Copyright © 2019 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt