Důležitá výhra nad Bohemians je doma!

neděle 10.2.2019 | VG

Před 24. kolem Tipsport Superligy měli florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava před FBŠ Bohemians pouze jednobodový náskok, po něm už je dělí bezpečnější čtyřbodový polštář. Klíčový duel o účast v play off mezi osmým a devátým celkem tabulky vyhráli v Praze Ostravané 4:3.

24.kolo, 10.2.2019, 17:00
Bohemians
3:4(2:0, 0:3, 1:1,)
Bohemians: Hyršl – Dobisík, Zezulka, Šefčík, Kuncman, Čihák, Cabejšek, Ďopan, Krbec – Šebek, Krebner, Buršík – Kieler, Kindl, Růžek – Kolstrunk.
FBC Ostrava: Laja – J.Bauer, Jurdzin, Kuczera, Lipový, Moravčík, Posselt – Daniš, Eichner, Hrabal – Juhaňák, Kaloč, Křiva – Mendrek, Sládek, Šindler – Zálesný.
Branky a nahrávky: 1.Buršík (Šebek), 7.Kieler (Krbec), 52.Kindl (Buršík) – 24.Zálesný (Hrabal), 24.Hrabal (Eichner), 31.Hrabal (TS), 60.Sládek. Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 135.

"Nevyšel nám úvod zápasu, kdy jsme dostali dva nešťastné góly po individuálních chybách," litoval kouč FBC Ostrava Karel Ševčík pokažené první třetiny, kterou jeho svěřenci prohráli 0:2. "To byl velmi těžký moment, ale naštěstí jsme se rychle dostali do zápasu zpět," zmínil Ševčík 24. minutu, v níž hosté vyrovnali v rozmezí pouhých 23 vteřin. Nejprve snížil Aleš Zálesný, vzápětí vyrovnal Filip Hrabal. Přesně v polovině duelu se týmu FBC Ostrava podařilo otočit skóre ve svůj prospěch díky proměněnému trestnému střílení. Trefil se znovu Filip Hrabal. "Na zápas jsme se opět velmi dobře připravili. Naše organizovaná hra je čím dál lepší," podotkl trenér Ševčík.
Bohemians sice v 52. minutě srovnali na 3:3, ale v poslední minutě základní hrací doby vzal na sebe zodpovědnost Michal Sládek, který 13 vteřin před koncem třetí třetiny vstřelil rozdílovou branku. "Celý tým zahrál velmi zodpovědně a také gólman byl vynikající," ocenil Karel Ševčík své svěřence. "My jsme po první celkem slušné třetině předvedli ve zbytku zápasu velkou bídu. Budeme rádi, když nebudeme hrát play down," konstatoval trenér Bohemians Michal Jedlička.

Copyright © 2019 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt