Muži po boji podlehli Chodovu

středa 13.3.2019 | VG

Bojovali, snažili se, ale na třetí bod ve čtvrtfinálové sérii florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava nedosáhli. Pátý duel prohráli v Praze 2:4 a v sérii hrané na čtyři vítězství ztrácejí 2:3 na zápasy.

CF5, 13.3.2019, 18:30
Chodov
4:2(1:1, 1:0, 2:1)
Chodov: Barák – Pražan, Maxa, Kašovský, Sýkora, Švajný, Podhráský, Doubek, Strnad – Mikeš, Koutný, Vošta – M.Vávra, Pražák, Ondrušek – Řezáč, Koutný, Matejčík – Krbec.
FBC Ostrava: Laja – Flašar, Lipový, Jiří Šebesta, Posselt, J.Bauer – Kaloč, Juhaňák, Zálesný – Hrabal, Šindler, Eichner – Daniš, Sládek, Mendrek – Křiva.
Branky a nahrávky: 9.Ondrušek (Pražan), 34.Švajný (Krbec), 49.Pražák (Matejčík), 60.Švajný – 19.J.Bauer (Juhaňák), 50.Sládek (Šindler). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 355. Stav série: 3:2.

"Bylo to opět velmi vyrovnaný utkání. Byli jsme zbytečně nervózní a z toho pramenily chyby," posteskl si kouč FBC Ostrava Karel Ševčík. Ostravané v pátém střetnutí prohrávali, ale ještě v první třetině se vrátili do hry díky využité přesilové hře. Další dvě přesilovky ovšem nevyužili, zato domácí Chodov se dvakrát prosadil a na začátku třetí části vedl 3:1.
V polovině třetí dvacetiminutovky ovšem snížil na jednogólový rozdíl Michal Sládek a vzápětí mohl Jakub Mendrek vyrovnat, trestné střílení však neproměnil. "A škoda našeho oslabení v závěru zápasu," připomněl Ševčík vyloučení Jiřího Bauera v 58. minutě. "Přesto jsme se pokoušeli o vyrovnání i ve čtyrech."
Hosté to zkoušeli bez brankáře, riskantní tah ovšem nevyšel, domácí Chodov přidal pojišťující gól do opuštěné klece. "V pátek uděláme vše pro to, abychom se na Chodov v neděli vrátili," prohlásil kouč FBC Ostrava.

Copyright © 2019 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt