Ženy končí Chodovu podlehly i počtvrté

neděle 31.3.2019 | VG

Bojovaly až do samotného konce, čtvrtý duel semifinálové série dotáhly do prodloužení, ale do vytouženého Superfinále se florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava nepodívají. Po prohře s Chodovem 4:5 v prodloužení jim skončila sezona, neboť i předchozí tři duely semifinále ztratily a v sérii podlehly 0:4 na zápasy.

SF4, 31.3.2019, 16:00
4:5p(2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)
Chodov
FBC Ostrava: Tomšová – Vavrečková, Rybičková, Kotzurová, Jurečková, Zuzaníková, Grossová, Kajfoszová – Žurková, Vrlíková, Greiplová – Lacková, Šablaturová, Káčová – Šromotová, Kapcová, K. Hudáková – P. Hudáková.
Chodov: Provázková – Jiráková, Tožičková, Nosková, Vrbová, Svačinová – Suchá, Frantíková, Klímová – Plášková, Pekárková, Preisslerová – Řepková, J. Vávrová, Jůzová – Peštová, P. Beránková, Belicová – Hanzlíková.
Branky a nahrávky: 9.Kapcová (Káčová), 18.Káčová (Kajfoszová), 26.Kajfoszová (Žurková), 40.P.Hudáková – 5.Hanzlíková (Tožičková), 22.Frantíková (J.Vávrová), 35.Řepková, 45.Řepková (Suchá), 62.Řepková. Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0:0. Konečný stav série: 0:4.

"Pokud bychom tak jako v sobotu a neděli odehráli utkání i v Praze, stav by byl rozhodně jiný a série by nebyla u konce," prohlásil ostravský kouč Jakub Robenek. "Ukázali jsme srdce, charakter a ve čtvrtém utkání i kvalitu, ale vlastními chybami jsme Chodovu darovali jak třetí, tak i čtvrtý zápas."
Přitom právě čtvrtý zápas série o postup do Superfinále se pro domácí ostravské hráčky vyvíjel dobře. Po první třetině vedly 2:1, po druhé 4:3, když gól do šatny nadělila Chodovu sedm vteřin před koncem druhé části Paulína Hudáková. Jenže hráčky Chodova využily ve třetí dvacetiminutovce jednu šanci k vyrovnání a v prodloužení uťaly naděje ostravského družstva vítěznou brankou.
"Dnes jsme nebyli lepší, ale holky ukázaly velký morál," konstatoval trenér Chodova Lukáš Procházka po posledním zápase série. "Někdy vám porážka může přinést víc než vítězství. To se nám stalo po nepovedeném finále poháru. Poučili jsme se a vrátili se na správnou cestu," připomněl Procházka, že se oba týmy střetly ve finále Poháru České pojišťovny a že z vítězství se tehdy radoval tým FBC Ostrava.
"Přestože se nakonec může jednat o historicky nejúspěšnější sezonu v historii klubu, je to velké zklamaní a výsledkem 0:4 v semifinále extraligy jsme rozhodně nenaplnili potenciál, který tenhle tým má," zakončil kouč družstva FBC Ostrava Jakub Robenek.

Copyright © 2019 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt