Muži byli v prvním utkání proti Liberci neúspěšní

neděle 15.9.2019 | Týna Zíková

V neděli 15.9.2019 vyrazili hráči FBC ČPP Ostrava na sever Čech, kde se utkali s domácím celkem FBC Liberec a otevřeli tak letošní sezónu Superligy, mužské nejvyšší soutěže. V velmi vyrovnaném a napjatém utkání nakonec Ostrava prohrála těsným výsledkem 3:4.

1.kolo, 14.9.2019, 18:00
Liberec
4:3(1:1, 3:2, 0:0)
Liberec: Vaníček (Janota) - Kopecký, Klucho, Kárník, Bitman, Valeš, Kološ, Leksa, Hejduk, Rozkovec, Čermák, Lhota, Böhm L., Baudisch, Ferdan, Kořínek, Hrůza, Balatka, Kroupa
FBC Ostrava: Binder (Laja) - Kubíček, Lipový, Klimscha, Stejskal, Šindler, Eichner, Daniš, Sládek, Posselt, Bauer, Pícha, Flašar, Dohnal, Kaloč, Homola, Zapletal
Branky a nahrávky: 20. Lukáš Lhota (Petr Kološ), 30. Adam Balatka (Jakub Kárník), 33. Jan Baudisch (Daniel Kroupa), 36. Patrik Rozkovec (Matěj Klucho) - 15. Dominik Kaloč (Dominik Eichner), 30. Michal Sládek (Petr Stejskal), 31. Michal Sládek (Jiří Bauer). Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. Diváci: 150. Střely na branku: 24:25.

Do první třetiny vstoupily oba týmy velmi aktivně. Dlouhou dobu se hra přesouvala ze strany na strany a střídala se jedna šance za druhou. Oba celky si také vyzkoušely krátkou přesilovou hu a hru 4 na 4. Prvního gólu jsme se dočkali až v patnácté minutě, když se prosadil Dominik Kaloč. Ostravské vedení trvalo až do dvacáté minuty, kdy dokázal srovnat stav na 1:1 liberecký Lukáš Lhota.

Úvod druhé třetiny téměř kopíroval tu první. V osmadvacáté minutě došlo k vyloučení libereckého kapitána a ostravský celek mohl jít do vedení. Nicméně přesilová hra se Ostravě nevyvedla a Adam Balatka v oslabení poslal domácí celek do vedení. To se ale nelíbilo Michalu Sládkovi, který sedm vteřin před koncem přesilové hry znovu srovnal stav. Za necelé dvě minuty si ostravský tým znovu zahrál přesilovou hru, kterou opět využil Michal Sládek a Ostrava se dostala na rozdíl jedné branky. Stav však dlouhou dobu nevydržel a nejdříve se prosadil liberecký Jan Baudisch a hned poté využil přesilovou hru Patrik Rozkovec. Necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny došlo k vyloučení Matyáše Šindlera a Jiřího Bauera. Ostrava tak musela bránit oslabení 3 na 5, což se nakonec podařilo.

Do třetí třetiny tak muži vstupovali s jednobrankovým mankem. Hra byla velmi vyrovnaná a tvrdá. Na obou stranách byly k vidění velké šance. Muži dokázali úspěšně ubránit jedno oslabení a následně vstřelit gól. Ten však rozhodčí neuznali. Muži se ale nevzdávali a zkusili ještě power-play, která i přes obrovské šance nevyšla. Ostravský celek si tak z Liberce neodváží ani jeden bod.

Nejlepším hráčem utkání za FBC ČPP Ostrava byl vyhlášen Michal Sládek.

Další utkání odehrají muži v neděli 22.9.2019 od 17:00 hod. proti ACEMA Sparta Praha.

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt