Ženy otočily nepříznivý vývoj utkání proti Židenicím a berou tři body

sobota 14.9.2019 | Týna Zíková

V sobotu 14.9.2019 se odehrálo první kolo Extraligy žen a domácí celek FBC ČPP Ostrava přivítal na své palubovce soupeřky z K1 Florbal Židenice. Utkání se pro domácí tým nevyvíjelo příliš dobře, ale nakonec dokázal uspět a zvítězit těsným poměrem 8:7!

Ženy otočily nepříznivý vývoj utkání proti Židenicím a berou tři body

 

1.kolo, 14.9.2019, 17:00
FBC Ostrava
8:7(1:1, 3:4, 4:2)
Židenice
FBC Ostrava: Dupčáková (Schoupalová) - Grossová, Hudáková K., Hudáková P., Káčová, Kapcová, Kotzurová, Mlejnková, Vrlíková, Vavrečková, Voláková, Škopková, Zuzaníková, Šromotová, Pospíšilová
Židenice: Remešová (Krištofová) - Hubáčková, Janečková, Smutná, Staňková, Filipová, Novotná, Sedláčková, Hřebíčková, Pravcová, Nečasová, Indrová, Švehlová, Romančáková, Dernerová, Tomová
Branky a nahrávky: 17. Michaela Mlejnková (Denisa Kotzurová), 30. Denisa Kotzurová (Kristýna Pospíšilová), 31. Paulína Hudáková (Kristína Hudáková), 38. Denisa Kotzurová (Michaela Mlejnková), 45. Nela Kapcová (Michaela Mlejnková), 45. Paulína Hudáková (Kristína Hudáková), 54. Michaela Mlejnková (Kristína Hudáková), 60. Paulína Hudáková (Denisa Kotzurová) - 3. Andrea Dernerová, 24. Eva Smutná, 24. Kamila Pravcová (Lucie Romančáková), 29. Andrea Dernerová, 40. Andrea Dernerová (Eva Smutná), 44. Šárka Staňková, 55. Eva Filipová (Eva Smutná). Rozhodčí: Lukáš Axmann a Radek Šiška. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Diváci: 61. Střely na branku: 26:20.

Komentář k zápasu

Již od první třetiny se hrálo ve vysokém tempu a to více sedlo hráčkám Židenic, když ve třetí minutě skórovala Andrea Dernerová. Ženám se dlouho nedařilo proměnit šance, první ostravskou branku vstřelila až v minutě sedmnácté nová posila Michaela Mlejnková. „Věděli jsme, že první utkání bude těžké a proto jsem taky ráda, že jsem se prosadila a mohla pomoci týmu,“ tvrdí Mlejnková.

Do druhé třetiny se tak vstupovalo za vyrovnaného stavu. Hráčky Židenic byly hladové po úspěchu a během deseti minut odskočily na rozdíl tří branek, když se trefila Eva Smutná, Kamila Pravcová a opět Andrea Dernerová. Ostravské ženy se však nevzdaly a během dalších dvou minut opět snížily na rozdíl jedné jediné branky. Nejdříve se přesně trefila Denisa Kotzurová, následně pak Paulína Hudáková. Tento stav se ale ženám stále nelíbil a tak vytáhla Denisa Kotzurová svůj freestylový trik a srovnala stav na 4:4. Osmnáct vteřin před koncem však zkompletovala svůj hattrick Andrea Dernerová a Židenice šly opět do vedení.

Do poslední třetiny tak ženy vstupovaly s jednobrankovým mankem. Po řadě neproměněných šancí tak opět úřadovaly Židenice a odskočily opět na rozdíl dvou branek. Ten jim však ale nevydržel moc dlouho. V rozmezí 17 vteřin se nejdříve střelou k tyči prosadila Nela Kapcová, poté stav srovnala svým druhým gólem Paulína Hudáková. Zbývalo 7 minut do konce a Ostrava dostala možnost přesilové hry. Ta byla díky Michaele Mlejnkové využita a ženy se tak poprvé v zápase dostaly do vedení. Ale ani to netrvalo dlouho a Židenice opět srovnaly skóre na 7:7. Necelé tři minuty před koncem ale přišel další trest pro židenické hráčky a toho dokázala využít již potřetí v zápase Paulína Hudáková, která tak završila svůj hattrick. Židenice ještě zkoušely hru bez brankáře, ale to si už ostravské ženy pohlídaly a berou tak po velmi těžkém utkání první tři důležité body v nové sezóně.

Nejlepší hráčkou utkání se za domácí celek stala Markéta Vrlíková.

Další extraligové utkání odehrají ženy v pátek 20.9.2019 od 19:30 hod. proti FBS Olomouc.

 
Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři