Muži v prvním domácím utkání získali jeden bod

neděle 29.9.2019 | Týna Zíková

V neděli 29.9.2019 se mužský elitní celek FBC ČPP Ostrava vrhl do prvního domácího utkání! Ve 4. kole domácí celek přivítal na své palubovce soupeře z TJ Sokol Královské Vinohrady. Utkání došlo až do prodloužení, kde byl úspěšnější hostující celek.

4.kolo, 29.9.2019, 17:00
4:5(0:1, 1:1, 3:2 - 0:1)
Vinohrady
FBC Ostrava: Laja (Binder) – Kubíček, Lipový, Jiří Šebesta, Moravčík, Posselt, J. Bauer, Homola – Sovják, Klímek, Klimscha – Stejskal, Šindler, Sládek – Eichner, Daniš, Dohnal – Zapletal, Juhaňák.
Vinohrady: Buchta (Mazák) – Vnuk, Kachnič, Lanc, Richtr, Hanák, O. Stuchlík, Máca – Zelený, Linhart, Bína – Hartman, Gregor, Skřivánek – Hájek, J. Záň, Z. Stuchlík – Svoboda.
Branky a nahrávky: 40. Michal Sládek (Jiří Bauer), 46. Jiří Bauer (Michal Sládek), 52. Petr Stejskal (Tomáš Sovják), 58. Tomáš Sovják (Dominik Klimscha) - 17. Milan Bína, 26. Lukáš Gregor (Jan Svoboda), 54. Ondřej Stuchlík (Jan Svoboda), 60. Lukáš Gregor (Martin Skřivánek), 65. Petr Hartman. Rozhodčí: Radim Sýkora a Miroslav Tkáč. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 164. Střely na branku: 27:14.

První třetina byla ze začátku opatrná z obou stran. Vinohrady se snažily aktivně napadat ostravskou rozehrávku, to zapříčinilo, že se hra přelévala z jedné strany na stranu. Oba celky se rychlými brejky dostávaly do šancí, ale zakončení se nedařilo. Diváci se prvního gólu dočkali až v sedmnácté minutě, kdy za Vinohrady otevřel skóre Milan Bína. Pražský celek byl po gólu aktivnějším týmem, ale do konce první třetiny se už skóre neměnilo.

Úvod druhé třetiny byl trochu pomalejší bez velkých šancí. Do výraznější šance se dostal až v šestadvacáté minutě Lukáš Gregor, který si vyjel zpoza brány a pěknou střelou trefil obránce Jiřího Bauera do stehna, od něhož se míček následně odrazil do branky. Ostrava se již od začátku utkání v zakončení trápila - jednou střela mimo, podruhé střela do gólmana, potřetí znovu mimo branku - no prostě smůla se lepila na paty. To však sedmačtyřicet vteřin před koncem třetí třetiny změnil Michal Sládek, jenž svým gólem vrátil domácím sílu a naději.

Třetí třetina začala trošku zostra, když byli ve stejný čas vyloučeni Jan Daniš a vinohradský Peter Kachnič. Hra 4 na 4 trvala přibližně minutu a půl, než rozhodčí opět zvedl ruku a vyloučil dalšího vinohradského hráče. Po návratu Daniše s Kachničem následovala klasická přesilová hra Ostravy, která byla velmi rychle využita díky střele Jiřího Bauera, jenž tak smazal dvoubrankovou ztrátu svého týmu. Ostravě se dokonce podařilo poprvé v zápase dostat do vedení, když se díky důrazu na velkém brankovišti prosadil Petr Stejskal. Vedení Ostravy však netrvalo příliš dlouho. Po přesné trefě Ondřeje Stuchlíka byl stav opět vyrovnaný a začínalo se od "nuly". Hala se otřásala v základech, když se domácím podařilo zásluhou Tomáše Sovjáka znovu dostat do vedení. Bohužel se však domácím nepodařilo jednobrankový náskok udržet a 30 vteřin před koncem třetí třetiny Vinohrady opět srovnaly.

Utkání tak došlo do prodloužení, ve kterém byl nakonec šťastnější soupeř. FBC ČPP Ostrava tak v prvním domácím utkání prohrála s SKV poměrem 4:5 po prodloužení.

Nejlepším hráčem utkání za domácí tým byl zvolen Tomáš Sovják!

Další utkání odehrají muži v sobotu 5.10.2019 na půdě České Lípy.

Copyright © 2019 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt