Nepovedenou druhou třetinou se muži připravili o body

pondělí 4.11.2019 | Týna Zíková

V neděli 3.11.2019 odehrál elitní mužský celek FBC ČPP Ostrava utkání 10. Superligy, ve kterém na domácí půdě přivítali pražský tým Tatran Střešovice. Ostravskému celku se nevydařila druhá třetina a zejména díky ní nakonec podlehl Tatranu poměrem 4:7.

10.kolo, 3.11.2019, 18:00
4:7(1:0, 0:5, 3:2)
Střešovice
FBC Ostrava: Laja (Binder) – Švajný, Kubíček, Lipový, Posselt, Flašar, Homola – Sovják, Juhaňák, Klimscha – Stejskal, Šindler, Eichner – Klímek, Daniš, Sládek – Dohnal, Kaloč, Zapletal.
Střešovice: Frühbauer (Kříž) – Tlapák, Mühlfait, Ja. Kolísko, Sládeček, Pánek – Kreysa, Jak. Kolísko, Langer – Havlas, Pixa, Tomčo – Josef Novák, Meliš, Šindelář.
Branky a nahrávky: 18. Sovják (Juhaňák), 45. Sládek (Juhaňák), 53. Zapletal (Šindler), 58. Eichner (Sládek) – 26. Pixa (Mühlfait), 26. Kreysa, 27. Tlapák (Ja. Kolísko), 28. Langer (Mühlfait), 31. Havlas (Kreysa), 56. Kreysa, 58. Šindelář (Meliš). Rozhodčí: Kamil Sojka a Tomáš Sojka. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 326. Střely na branku: 22:22.

Stejně jako ženám, tak ani mužům se tento víkend nedařilo. Do první třetiny vstoupily oba týmy velmi aktivně. I přes to se ale diváci dočkali první branky až v osmnácté minutě, kdy se po vyloučení Tlapáka prosadil ostravský Tomáš Sovják. Domácí tak odcházeli do šatny s jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina začala dost podobně jako ta první. Hrálo se velmi rychle a aktivně. První branka druhé třetiny padla až v šestadvacáté minutě, kdy stav srovnal tatranský Marek Pixa. Necelých dvacet vteřin po srovnání dostal svůj tým do vedení rychlou střelou z rozehrávky Jonáš Kreysa. Ostrava od té doby nebyla ve své kůži a během dalších pěti minut inkasovala další tři branky. Postupně se trefili Tlapák, kapitán Langer a Havlas. Druhá polovina třetiny už byla opět bez branky.

Domácí celek se začátkem poslední dvacetiminutovky mohl dostat opět do sedla. Jenže druhou přesilovou hru však nevyužil. Snížení se domácí dočkali až v pětačtyřicáté minutě, kdy třetí přesilovou hru využil Michal Sládek. FBC se s tímto stavem nehodlalo smířit a vyzkoušelo tak hru v šesti hráčích. Ta se vydařila, když se ze středu pěkně otočil Marek Zapletal. Zaváhání Matyáše Šindlera však přineslo další gól Tatranu, když se do prázdné branky trefil Jonáš Kreysa. Za necelé dvě minuty se po další rychlé rozehrávce prosadil Šindelář. Domácí tým to však stále nevzdal a v další power-play ještě snížil Dominik Eichner. Domácí pak definitivně přišli o naděj po vyloučení kapitána Jana Daniše dvě minuty před koncem utkání. Ostrava tak díky nepovedené druhé třetině prohrála s Tatranem poměrem 4:7.

Nejlepším hráčem utkání se stal Štěpán Laja.

Muže nyní čeká reprezentační pauza a další utkání odehrají až v sobotu 16.11.2019 od 19:00 hodin na výjezdním utkání proti Technology Florbal MB.

Copyright © 2019 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt