Ženy vítězí nad Boleslaví 11:5!

sobota 3.10.2020 | Redakce

V sobotu 3. října ženy odehrály první utkání proti extraligovému nováčkovi, Mladé Boleslavi. První dvě třetiny bylo utkání celkem vyrovnané a Boleslav šlapala ženám FBC Ostrava na paty. V poslední třetině už se naše ženy probraly z dlouhé cesty, nasadily rychlejší tempo a vyhrály tak poměrem 11:5.

4.kolo, 3.10.2020
Ml. Boleslav
5:11(1:2, 2:3, 2:6)
MITEL Florbalová akademie MB - FBC ČPP OSTRAVA 5:11 branky: 15. Marie Jirková, 35. Marie Jirková, 35. Daniela Švejdová, 46. Barbora Doležálková, 58. Karolína Janatková - 8. Kristína Hudáková, 13. Denisa Kotzurová, 34. Kristína Hudáková, 36. Michaela Mlejnková, 38. Veronika Rybičková, 41. Kristína Hudáková, 43. Malwina Zagórska, 43. Kristína Hudáková, 44. Kristína Hudáková, 54. Natálie Hurníková, 58. Denisa Kotzurová; rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka; vyloučení: 2:2; využití: 0:1; diváků: 120; zásahy brankářů: Eva Klementová 31 - Veronika Tomšová 19; po třetinách: 1:2, 2:3, 2:6;

První třetina byla pomalá, naše ženy nedokázaly určit tempo hry, a tak se hrálo podle Boleslavi. Skóre otevřela v sedmé minutě Kristína Hudáková, pak v přesilovce zvýšila Denisa Kotzurová a pět minut před koncem třetiny vstřelila svůj první gól i Boleslav a do šatny se šlo za stavu 2:1 pro Ostravu.

Ve druhé třetině jsme se dočkali gólu až po třinácti minutách, kdy se trefila znovu K. Hudáková. Boleslav rychle odpověděla a snížila na 3:2 a o patnáct sekund později dokonce vyrovnala. Hra se na konci druhé třetiny konečně zrychlila a hráčky FBC Ostrava otočily na 5:3.

Až v poslední třetině se našim ženám podařilo ovládnout hru a hned ze startu zvýšila Hudáková na 6:3, pak se předvedla i Zagórska a za krátkých pět sekund se znovu trefila Hudáková. Její střelecká jízda skončila ve třetí minutě, kdy zvýšila svým pátým gólem v utkání na 9:3. Pak Boleslav snížila na 9:4. Čas 53:43 si zapamatuje Natálie Hurníková, která vstřelila svou první branku v extralize. Tři minuty do konce utkání se znovu trefila Denisa Kotzurová a skóre uzavřela boleslavská hráčka na konečných 11:5 pro FBC Ostrava.

Tahounkami utkání bylo rozhodně duo Hudáková – Kotzurová, které jsou v čele tabulky kanadského bodování celé extraligy žen, a konkrétně za tento zápas si Denisa připsala 6 bodů (2+4) a Kristína 5 (5+0). Hráčkou utkání se stala Michaela Mlejnková, která získala tři body (1+2).

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt