Ženy zvítězily nad Židenicemi 8:4!

sobota 10.10.2020 | Redakce

Ženy v sobotu odehrály páté kolo extraligy proti týmu K1 Florbal Židenice. Bylo to napínavé utkání, ale naše ženy zvládly Židenice porazit poměrem 8:4.

5.kolo, 10.10.2020, 20:00
8:4(2:0, 2:3, 4:1)
Židenice
FBC ČPP OSTRAVA - K1 Florbal Židenice 8:4 branky: 6. Michaela Mlejnková, 19. Kristína Hudáková, 21. Denisa Kotzurová, 30. Andrea Pastušková, 42. Kristína Hudáková, 43. Markéta Vrlíková, 53. Kristína Hudáková, 55. Michaela Mlejnková - 29. Eva Filipová, 32. Eva Filipová, 39. Monika Jahodová, 48. Kamila Pravcová; rozhodčí: Martin Petřík - Tomáš Podlesný; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 18 - Lenka Remešová 23; po třetinách: 2:0, 2:3, 4:1;

Už v první třetině se ukázalo, že celky jsou stejně jako v minulé sezoně silově docela vyrovnané. První branka padla v šesté minutě do soupeřovy sítě z florbalky Míši Mlejnkové. Na dlouhých třináct minut to byla taky poslední branka, když se v devatenácté minutě trefila Kristína Hudáková a zvýšila na 2:0.

Hned po čtrnácti sekundách druhé třetiny zvýšila Denisa Kotzurová na 3:0. Pak ale Židenice zabraly a v osmé minutě snížily ztrátu na 3:1, pak rychle odpověděla Andrea Pastušková, která naše ženy vrátila do tříbrankového vedení. To ale moc dlouho nevydrželo, když po necelých dvou minutách soupeřky zase snížily na 4:2. Minutu do konce třetiny Židenice ještě snížily na 4:3 a našim ženám začalo téct do bot.

Ve třetí třetině ženy FBC Ostrava nastavily vysoké tempo a během prvních třech minut zvýšily dvěma brankami vedení na 6:3 – Hudáková a Vrlíková. V sedmé minutě poslední části vstřelily svůj poslední gól zápasu Židenice na 6:4. Čas 52:19 si zapamatuje duo Hudáková – Tomšová. Kristína Hudáková si totiž připsala další hattrick a Tomšová první asistenci v sezoně. Pět minut do konce třetiny uzavřela skóre Michaela Mlejnková na konečných 8:4.