Muži přetlačili Liberec

neděle 4.11.2018 | VG

Důležité tři body urvali florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava ve 12. kole Tipsport Superligy, když doma ve 12. kole soutěže udolali FBC Liberec 6:5.

12.kolo, 4.11.2018, 18:00
6:5(2:1, 1:3, 3:1)
Liberec
FBC Ostrava: Klobučník – Kubíček, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin, Posselt, Bauer, Moravčík – Juhaňák, Hrabal, Šindler – Eichner, Daniš, Čonka-Skyba – Sládek, Mendrek, Kaloč – Křiva, Mžyk.
Liberec: Vaníček – Klucho, Bitman, Kološ, Veselý, Kroupa – Kopecký, Valeš, Salát – Marek, Rozkovec, Lhota – Böhm, Baudisch, Ferdan – Kořínek, Balatka.
Branky a nahrávky:: 15.Jurdzin (Posselt), 19.Mendrek (Čonka-Skyba), 32.Kaloč (Křiva), 45.Eichner (TS), 45.Moravčík (Jurdzin), 53.Sládek (Bauer) – 1.Valeš (Ferdan), 23.Balatka (Rozkovec), 25.Kořínek (Kopecký), 27.Valeš (Kološ), 56.Ferdan (Valeš). Rozhodčí: K.Sojka, T.Sojka. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 118.

Po dvou třetinách sice domácí mužstvo prohrávalo 3:4, v závěrečné dvacetiminutovce ale přidalo tři branky a dovedlo duel do vítězného konce.
"S Libercem to byl velmi těžký zápas. Bylo důležité koncentrovat se na spoustu drobností celých 60 minut," uvedl kouč FBC Ostrava Karel Ševčík. "I za nepříznivého stavu jsme hráli svou hru a věřili ve vítězství," zdůraznil trenér, jemuž svěřenci dopřáli tříbodovou oslavu jmenin.
Vyrovnání na 4:4 na začátku třetí třetiny zařídil Dominik Eichner z trestného střílení v čase 44:15 a za dalších devět vteřin otočil skóre ve prospěch domácích Erik Moravčík. Poté dostal tým FBC Ostrava ještě výhodu přesilovky, ve které sudí nejprve neuznali gól kvůli hře vysokou holí, nakonec ale početní výhodu zužitkoval Michal Sládek. V závěru při vyloučení Václava Jurdzina hosté ještě snížili, ale víc už jim ostravští florbalisté nedovolili.
"Jsem rád, že jsme to dokázali zvládnout v celém zápase na tři lajny," doplnil trenér Ševčík.