Muži smetli Střešovice

pátek 11.1.2019 | VG

Šest superligových porážek v řadě je zapomenuto. V 19. kole nejvyšší domácí soutěže si florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava smlsli na odvěkém rivalovi - Tatran Střešovice doma porazili 8:1. A to jediný inkasovaný gól pokazil čisté konto gólmana Štěpána Laji necelou minutu před koncem utkání.

Muži smetli Střešovice

 

19.kolo, 11.1.2019, 18:00
FBC Ostrava
8:1(2:0, 2:0, 4:1)
Střešovice
FBC Ostrava: Laja – Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin, Posselt, J.Bauer, Kuczera, Moravčík – Zálesný, Juhaňák, Hrabal – Šindler, Eichner, Daniš – Sládek, Mendrek, Kaloč – Křiva, Čonka-Skyba.
Střešovice: Mich.Rebro (47.Fibiger) – Mühlfait, Sládeček, Jak.Kolísko, Piták, Vítovec – Tlapák, Kreysa, Sádlo – Slavík, Langer, Marek Beneš – Pixa, Meliš, Švéda.
Branky a nahrávky: 15.Šindler (Daniš), 15.Hrabal (Lipový), 23.Mendrek (Eichner), 34.Sládek (Daniš), 42.Sládek (Šindler), 47.Zálesný, 52.Mendrek (Sládek), 52.Hrabal (Mendrek) – 60.Tlapák (Pixa). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 373.

Komentář k zápasu

"Konečně se nám zúročila obrovská porce tvrdých tréninků. Kluci si pořád stěžují, že mají nohy jako konve, dnes to tedy vidět nebylo. Všechny tři lajny šlapaly na sto procent, vše bylo v pohybu, kluci ukázali obrovské týmové nasazení," pochválil své svěřence kouč FBC Ostrava Karel Ševčík a ocenil i výkon brankáře: "Byl skvělý."
FBC Ostrava načalo střetnutí poctivou obranou a v první třetině hráči domácího celku vstřelili dvě branky. Stejně tak to bylo i ve druhé části, kdy Laja dokonce zneškodnil hostům trestné střílení. A ve třetí dvacetiminutovce FBC Ostrava potvrdilo vítězství dalšími čtyřmi góly.
Na hřišti a nejen tam byla vidět i nová výrazná posila ostravského celku. 39letý bývalý reprezentant a klubová legenda FBC Ostrava Aleš Zálesný i ve 39 letech ukázal, že česká superliga pro něj nebude problémem. "Výborně do týmu zapadla naše nová posila a legenda Aleš Zálesný. Byl skvělý na hřišti i v kabině," uznal Ševčík a přál si: "Teď musíme jen udržet laťku a v těchto výkonech pokračovat do konce sezony."

Ohlasy trenérů


Fotogalerie

                                 

Kompletní fotogalerie

 
Copyright © 2019 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři