Muži v pondělí přišli o první tři body

úterý 29.9.2020 | Redakce

V pondělí muži odehráli páté kolo Livesport Superligy proti týmu Black Angels. Od začátku utkání si soupeř držel bezpečný bodový náskok, který se našim mužům nepodařilo dohnat a prohráli tak poměrem 5:10.

5.kolo, 28.9.2020, 18:00
5:10(2:4, 1:3, 2:3)
BLACK ANGELS
FBC ČPP OSTRAVA - BLACK ANGELS 5:10 branky: 11. Michal Sládek, 19. Šimon Soukup, 40. Wojciech Malajka, 47. Michal Sládek, 60. Wojciech Malajka - 5. Jakub Hromada, 7. Matěj Boček, 9. Tomáš Hanák, 15. Jan Kopecký, 26. Jakub Hromada, 27. Radek Hanák, 34. Jakub Renčín, 44. Jakub Renčín, 55. Jakub Boček, 57. Jakub Boček; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 2:3; využití: 2:0; diváků: 192; zásahy brankářů: Jan Binder 12, Martin Janík 2 - Daniel Körber 40; po třetinách: 2:4, 1:3, 2:3;

Hned na začátku utkání si muži zahráli oslabení, které sice ubránili, ale než se trestaný Klimscha stihl vrátit na své místo v poli, bleci poprvé skórovali. Pak vstřelili ještě dva góly a zvýšili tak náskok na 0:3. V desáté minutě si naši zahráli přesilovku, kterou využili a přiblížili se tak hostům. Ti se ale zanedlouho vrátili do tříbrankového vedení. Dvě minuty do konce třetiny se předvedlo ostravské juniorské duo Soukup – Gawronski a snížili na 2:4.

Ve druhé třetině se našim stále nedařilo proměňovat šance, na rozdíl od soupeře, který se prosadil třikrát. V poslední minutě druhé třetiny vstřelil gól Wojciech Malajka a týmy šly do šatny za stavu 7:3 pro Black Angels.

Na začátku poslední třetiny bleci zvýšili na 8:3, pak si naši zahráli přesilovku, které využil Michal Sládek. Posledních deset minut to naši muži zkoušeli v šesti, kdykoliv to šlo, ale bohužel se jim nepodařilo prostřelit skvělého brankáře hostí. Naopak inkasovali další dva góly. Šest sekund do konce se míček nevídaným způsobem ocitl na brankové čáře a naši snížili alespoň na pětibrankovou ztrátu. Muži FBC Ostrava tak prohráli s pražskými Black Angels poměrem 5:10.