Muži vykradli Chodov!

neděle 27.9.2020 | Redakce

Muži v sobotu odehráli čtvrté kolo Livesport Superligy proti týmu FAT PIPE FLORBAL CHODOV. Překvapili a papírového favorita porazili s přehledem 9:5! Dostali se tak do čela tabulky.

4.kolo, 26.9.2020, 16:30
Chodov
5:9(2:5, 1:0, 2:4)
FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FBC ČPP OSTRAVA 5:9 branky: 13. Marek Vávra, 19. Ondřej Mikeš, 27. Petr Majer, 56. Tomáš Sýkora, 59. Daniel Eremiáš - 3. Lukáš Pešat, 5. Petr Kittel, 8. Michal Sládek, 9. Marcel Jakubec, 11. Marek Lipový, 46. Wojciech Malajka, 47. Wojciech Malajka, 56. Dominik Klimscha, 59. Michal Sládek; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 82; zásahy brankářů: Vojtěch Šimůnek 15 - Jan Binder 37; po třetinách: 2:5, 1:0, 2:4;

Do zápasu naši muži vstoupili ve skvělé formě. Pro konečný výsledek byla klíčová první třetina, kde se naši muži dostali do vedení 5:0. Pak se Chodov trochu probral a pražanům se podařilo snížit ztrátu na 5:2.

Druhá část byla rozhodně vyrovnanější, naštěstí pro naše hráče Chodov neproměňoval své šance. Jednou se soupeř přece jen prosadil a dostal se tak bodově nejblíže našim hráčům, na 5:3. To byl na dlouhých devatenáct minut poslední gól.

V páté minutě poslední třetiny došlo k trestnému střílení, při kterém Malajka s přehledem rozvlnil domácí síťku. O minutu později se mu to podařilo znovu a muži FBC Ostrava odskočili do vedení 7:3. Chodov znovu snížil, ale Klimscha vzápětí svůj tým dostal zpátky do bezpečného čtyřbodového náskoku. Našeho oslabení dvě minuty do konce utkání využil Chodov, ale naši muži se nedali a náskok znovu zvýšili na konečné skóre 9:5.

Tato vítězná jízda, kdy muži vyhráli všechny čtyři odehrané zápasy, jen dokazuje, že obměna týmu byla na místě a hráči se poučili z přístupu k celé minulé sezoně. Tímto překvapivým vítězstvím ukázali celému českému florbalovému prostředí, že jsou zpátky na koni a jsou připraveni všem ukázat, že mohou být černým koněm soutěže!

Rozhovor o zápasu s kapitánem Dominikem Klimschou:

S čím jste do toho zápasu šli?

Od začátku přípravy až po tento zápas jsme nenarazili na soupeře, který by dokázal po celý zápas diktovat tempo hry. Chodov byl prvním takovým soupeřem a nás hodně zajímalo, jak se s tím dokážeme vypořádat. Podle konečného výsledku si troufám říci, že jsme si s tím poradili poměrně slušně.

Co pro vás tato důležitá výhra znamená?

Z mého pohledu to důležitá výhra nebyla. Důležité výhry jsou pro nás nad týmy jako Vinohrady, Liberec, Hattrick a jim podobní, tedy s týmy, proti nimž v příštích zápasech budeme vystupovat jako favorit. S těmito týmy se v této sezóně budeme primárně bít o příslušnost v playoff a vítězství v těchto zápasech bude velmi důležité. Výhru nad Chodovem bereme jako příjemný bonus. Samotný zápas s Chodovem však byl pro nás důležitý. Ukázal nám totiž, že jsme schopni hrát důstojný florbal se silnějšími soupeři za předpokladu, že zvolíme ten správný přístup, budeme využívat svých silných stránek a hlavně za každého stavu věřit ve své schopnosti, které nám pomůžou dovést zápas do vítězného konce.

Co si z toho zápasu vezmete do dalších zápasů a co je naopak potřeba zlepšit?

Zlepšovat se dá vždycky všechno. Velmi dobře se nám dařilo řešit proti Chodovu brejkové situace a sám jsem zvědavý, kam až tuto činnost dokážeme posunout. Postupně nás však situace bude tlačit ke zlepšení tvorby hry do postavené obrany s přibývající ostražitostí soupeřů z našich rychlých protiútoků. A až to nastane, tak budeme velmi polichoceni, neboť to bude znamenat, že soupeři z nás začínají mít strach.