Muži zdolali Buldoky v prodloužení

neděle 17.12.2017 | VG

Vítězství, ale pouze dvoubodové, vybojovali florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v 18. kole Tisport Superligy, když doma porazili Bulldogs Brno 5:4 až v prodloužení.

Muži zdolali Buldoky v prodloužení

 

18.kolo, 17.12.2017, 17:00
FBC Ostrava
5:4p(1:2, 3:2, 0:0 - 1:0,)
Brno
FBC Ostrava: Laja – Hromádka, Lipový, Jiří Šebesta, Jurdzin, Kuczera, Zbořil – Trulík, Klimscha, Hrabal – Eichner, Šimíček, Daniš – Sládek, Mendrek, Miške – Křiva, Moravčík, Čonka-Skyba.
Brno: Mazánek – Galuszka, Sládeček, Bauer, Kladivo, Žižka, Nonn – Kadlec, Mráz, Lorenc – Coufal, Juhaňák, Černoch – Koláčný, Ondráček, Jurševskis – Michálek, Grlický.
Branky a nahrávky: 13.Hrabal (Moravčík), 29.Eichner (Čonka-Skyba), 32.Mendrek (Eichner), 33.Klimscha (Čonka-Skyba), 64.Eichner (Mendrek) - 12.Černoch (Coufal), 19.Koláčný (Lorenc), 30.Mráz (Koláčný), 38.Bauer (Ondráček). Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 2:5 navíc Eichner (OST) 5.minut. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 115.

Komentář k zápasu

"První třetina byla z naší strany velmi ospalá, ale druhou a třetí třetinu jsme odmakali," hodnotil utkání ostravský trenér Michal Trunkát. Úvodní část totiž jeho svěřenci prohráli 1:2, ale poté zabrali a ve druhé dvacetiminutovce se jim povedlo vstřelit tři branky. Po dvou třetinách tak byl stav nerozhodný 4:4.
Průběh třetí části ovlivnil pětiminutový trest za nebezpečnou hru vysokou holí pro ostravského Dominika Eichnera, který nechtěně zasáhl Lukáše Mráze. Domácí ovšem ve čtyřech dokázali soupeři v početní převaze vzdorovat celých pět minut a Dominik Eichner se po návratu z trestné lavice snažil svou chybu odčinit, jak jen mohl. Pět minut před vypršením základní hrací doby naservíroval míček Filipu Hrabalovi před odkrytou branku, spoluhráč ale stoprocentní příležitost nevyužil, a duel tak šel do prodloužení.
V něm hrál Dominik Eichner opět klíčovou roli. Po faulu brněnského Davida Sládečka sice nejprve neproměnil nařízené trestné střílení, ale následnou přesilovku ukončil přesným zásahem už po sedmnácti vteřinách. Přikřknul tak i druhý bod domácím. "Utkání rozhodla dobře odbráněný pětiminutový trest a v závěru zápasu naše neproměnění šancí. Proto bereme pouze dva body," poznamenal kouč Trunkát.

Fotogalerie

                                     

Kompletní fotogalerie

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři