Po napínavém začátku Ostrava ovládla zápas a vysoko zvítězila

neděle 12.1.2014 | Zuzana Košťálová

Po napínavém začátku utkání, kdy hosté stále dotahovali vedení Ostravy, se nakonec Software dočkal vysokého vítězství 10:5. Po dvou brankách si v zápase připsali Petr Trulík a Dan Kašovský.

Po napínavém začátku Ostrava ovládla zápas a vysoko zvítězila

 

17.kolo, 12.1.2014, 11:00
FBC Ostrava
10:5(2:2, 4:3, 4:0)
Kladno
FBC Ostrava: Krupa (Šrámek) – Plíhal, Švajný, Hanic, Hudec, Skácel, Šešulka, Vítovec, Trulík, Komačka, Šimíček, Krzyžanek, Žák, Mertha, Lipový, Svačinka, Klimscha, Rajnec, Kašovský
Kladno: Pošta (35. Němeček) – Hanzlík, Tlučhoř, Slivka, Wild, Přívara, Fořt, Nováček, Pacan, Novák, Lacko, Prošek, Kindl, Holčák
Branky a nahrávky: 3. Žák (Šimíček), 12. Trulík (Švajný), 26. Skácel (Krzyžanek), 29. Mertha (Vítovec), 32. Kašovský (Komačka), 35. Hanic (Skácel), 44. Svačinka (Žák), 49. Trulík (Kašovský), 51. Kašovský (Krzyžanek), 59. Švajný (Šimíček) – 4. Pacan (Kindl), 17. Tlučhoř (Prošek), 31. Slivka (Hanzlík), 39. Holčák (Slivka), 40. Přívara (Lacko). Rozhodčí: Kamil Sojka a Tomáš Sojka. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. Diváci: 135. Střely na branku: 29:11. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3, 6:5, 10:5.

Komentář k zápasu

Úvodní třetina nabídla divákům v hale hned čtyři branky. O ty se rovnoměrně podělily oba týmy. Skóre zápasu otevíral domácí Filip Žák, který se střelou pod víko nemýlil. Kladno ale o minutu a půl později vyrovnalo zásluhou Filipa Pacana, jenž se prosadil u tyčky Krupy. Na další branky se čekalo až do druhé poloviny prvního dějství. Ve dvanácté minutě se k vyražené střele dostal Petr Trulík a prosadil se z hranice velkého brankoviště. Čtyři minuty před zazněním sirény ale mělo poslední slovo Kladno, které si v první třetině připsalo jen málo střeleckých pokusů na branku Krupy. Ale to jim stačilo. Střela Marka Tlučhoře se jen otřela o Krupu a dostala se za jeho záda.

Prostřední část byla na góly ještě bohatší. Ostrava si vytvářela velký tlak a dostala se do vedení 4:2. Nejdříve se od mantinelu prosadil Petr Skácel a poté se střelou z dálky trefil Gabriel Mertha. Hosté ale snížili zásluhou Ondřeje Slivky, který se postavil k rozehrávce, nic nevymýšlel, a rovnou vystřelil na branku. Ostrava ale brzy poté přidala další dvě branky a vedla tak o tři góly. Na 5:3 zvyšoval Dan Kašovský, který svůj pokus umístil přesně ke vzdálenější tyči Pošty. Po něm se po velkém tlaku prosadil Dominik Hanic, jenž se dostal k dorážce a dopravil míček za brankovou čáru. Závěr třetiny ale patřil Kladnu, které nejdříve dokázalo využít přesilovou hru, když se po pohledné kombinaci do zakončení dostal Martin Holčák. A v čase 39:14 se pokusem z ostrého úhlu mohl radovat Dušan Přívara.

Závěrečné dění už patřilo jasně hráčům Ostravy, kteří si vytvářeli velký tlak a nedali Kladnu žádnou šanci. Sedmý gól do branky hostů přidal Tomáš Svačinka. Ostravané se ale nezastavili a Petr Trulík svou druhou brankou v zápase zvýšil na 8:5. O chvíli později se střelecky také podruhé v zápase trefil Dan Kašovský. K desáté brance neměl daleko Vítovec, ale trefil jen tyč branky hostů. Jeho nepřesnost pak napravil Marek Švajný a zpečetil tak výhru Ostravy na 10:5.

Hráči utkání: Dušan Přívara (Kladno), Marek Švajný (Ostrava).

Ohlasy trenérů

Jan Holovka (FBC ČPP Software Ostrava): „Dneska jsme měli dva důvody proč vyhrát, jsem rád, že se nám to podařilo. Díky klukům za kolektivní výkon"

Petr Ďarmek (FBC Kladno): „Utkání bylo v dobrém tempu, zasloužené vítězství domácích."

Fotogalerie

                                                                                   

Kompletní fotogalerie

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři