První prohru si připisují ženy proti Chodovu

sobota 2.11.2019 | Týna Zíková

V sobotu 2.11.2019 v rámci devátého kola Extraligy žen přivítal domácí celek FBC ČPP Ostrava pražské soupeřky z FAT PIPE FLORBAL CHODOV. V přímém zápase o druhé místo tabulky nejvyšší ženské soutěže ženy nezvládly druhou polovinu utkání a nakonec prohrály poměrem 6:12 a připsaly si tak v této sezóně první prohru.

9.kolo, 2.11.2019, 20:00
6:12(3:2, 0:5, 3:5)
Chodov
FBC Ostrava: Tomšová (Schoupalová) - Vrlíková, Vavrečková, Kotzurová, Voláková, Šešulková, Škopková, Pastušková, Zuzaníková, Káčová, Šromotová, Mlejnková, Kapcová, Grossová, Hudáková K., Pospíšilová, Hudáková P.
Chodov: Ranochová (Christianová) - Suchá, Žůrková, Jiráková, Frantíková, Havlíčková, Tožičková, Plášková, Preisslerová, Řepková, Vávrová, Jůzová, Vrbová, Svačinová, Belicová, Kellovská, Hanzlíková, Keprtová
Branky a nahrávky: 6. K. Hudáková (P. Hudáková), 17. Vavrečková, 20. Kapcová (Mlejnková), 53. Káčová, 54. K. Hudáková (P. Hudáková), 57. Kapcová (P. Hudáková) - 3. Vávrová (Belicová), 18. Plášková (Řepková), 30. Žůrková (Frantíková), 31. Žůrková (Hanzlíková), 35. Řepková (Jiráková), 40. Plášková (Řepková), 40. Keprtová, (Hanzlíková) 44. Žůrková, 45. Řepková, 48. Žůrková, 48. Preisslerová (Belicová), 49. Plášková (Řepková). Rozhodčí: Lukáš Ležák a Martin Ležák. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. Diváci: 121. Střely na branku: 32:35.

Do utkání vstoupil lépe hostující celek, když se již ve třetí minutě prosadila kapitánka Chodova Jana Vávrová. Avšak po vyloučení Suché si domácí hráčky vyzkoušely přesilovou hru, která se povedla a stav snížila Kristína Hudáková. V první třetině byly k vidění ještě dvě přesilové hry - jedna na straně Chodova a druhá na straně domácí Ostravy. Ani jednu však žádný celek nedokázal využít. Další branky se diváci v ČPP aréně dočkali až v 17. minutě, kdy se parádně z otočky trefila za záda Ranochové Karin Vavrečková. Chodov se však nenechal zahanbit a po patnácti vteřinách bylo po střele Pláškové znovu srovnáno. V poslední minutě ještě skvěle dorazila míček Nela Kapcová. Ženy tak odcházely do šatny s vedením jedné branky.

Druhá třetina začala opět velmi vyrovnanou hrou. Ostravské hráčky měly jít po gólu Kristíny Hudákové do dvoubrankového vedení, rozhodčí však tento gól neuznaly. Od poloviny utkání však už Chodov pořádně nastartoval. Dva góly nejdříve vstřelila Žůrková. Po vyloučení Kristýny Pospíšilové přidala další branku Řepková. V poslední minutě ještě přidala svou druhou branku Plášková a vedoucí stav do šatny potvrdila ještě Keprtová. Chodov tak ve druhé třetině otočil stav na svou stranu a vedl poměrem 7:3.

Třetí třetina přinesla nejvíce gólů. Trestné střílení nejprve proměnila Žůrková, následná smršť chodovských branek přišla od Řepkové, znovu Žůrkové, Preissleové a opět Pláškové. Domácí tým to však nehodlal vzdát a vyzkoušel power-play již v polovině třetiny. A to přineslo své ovoce! Nejdříve se trefila přesně Veronika Káčová, následně znovu Kristína Hudáková. Po vyloučení Žůrkové ještě upravila stav Nela Kapcová. Více už ale Ostrava nezvládla a připisuje si tak první prohru v sezóně, a to poměrem 6:12.

Nejlepší hráčkou utkání se stala Veronika Káčová.

Další utkání odehrají ženy v sobotu 9.11.2019 od 20:00 hodin na půdě Crazy girls FBC Liberec.

Copyright © 2019 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt