Třetí duel ženám nevyšel

sobota 7.4.2018 | VG

Kýžený bod se florbalistkám FBC ČPP Bystroň Group Ostrava ve třetím utkání semifinále s Vítkovicemi vybojovat nepodařilo. V domácím prostředí podlehly městským rivalkám 2:8 a v sérii hrané na čtyři vítězství prohrávají 0:3.

Třetí duel ženám nevyšel

 

SF3, 7.4.2018, 20:00
FBC Ostrava
2:8(1:2, 1:1, 0:5)
Vítkovice
FBC Ostrava: Tomšová – Kotzurová, Patakyová, Jurečková, Zuzaníková, Grossová, Kajfoszová – Šuranyiová, Greiplová, Sedláčková – Pastušková, Lichnová, Káčová – Šromotová, Kapcová, K. Hudáková – P. Hudáková.
Vítkovice: Příleská – Hložánková, Kolářová, Halfarová, Klapitová, Koníčková, Theimerová, Ďuríková – Žurková, Suchánková, M. Šponiarová – Ferenčíková, Enenkelová, Šupáková – Husková, Boľová, Planková – Martináková, Krzywaková.
Branky a nahrávky: 3.Kotzurová (P.Hudáková), 37.K.Hudáková - 11.Husková, 15.M.Šponiarová (Ferenčíková), 26.Enenkelová (Ferenčíková), 44.Žurková (Klapitová), 48.Husková, 49.Žurková (Martináková), 54.Ferenčíková (Šupáková), 59.Husková (Martináková). Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Vyloučení: 4:3 navíc na 5.min K.Hudáková (OST) a 5.min Klapitová (VIT). Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Stav série: 0:3.

Komentář k zápasu

Domácí hráčky přitom do střetnutí vstoupily výtečně. Už ve 3. minutě využila přesilovku přesnou dalekonosnou ránou Denisa Kotzurová. Jenže vítkovické florbalistky dokázaly v polovině úvodní části vyrovnat a poté při početní výhodě překlopit skóre ve svůj prospěch.
Ve druhé dvacetiminutovce se obě družstva radovala z jednoho gólu, za domácí se prosadila Kristína Hudáková, která proměnila trestné střílení. Rozhodnutí tak přinesla závěrečná část, ve které se hostující hráčky dostaly do gólového trháku. Hráčky FBC Ostrava, i když bojovaly, už skórovat nedokázaly.
Utkání bohužel poznamenala řada vyloučení, Kristína Hudáková z FBC Ostrava a vítkovická Katarína Klapitová byly dokonce vyloučeny na 5 minut za hrubost.
"Byl to na poměry ženského florbalu opravdu zápas hodný play-off. Nám to bohužel příliš neprospělo a často jsme se špatně rozhodovali, nefungovala nám organizace hry, timing a prakticky jsme se neprosadili ve hře v pěti proti pěti," uznal kouč FBC Ostrava Jakub Robenek. "Soupeř se zaměřil na jiný sport než florbal, proto prohrál zápas," poznamenal vítkovický trenér Richard Urban.
"Každopádně zbraně neskládáme, moc dobře víme, že 0:3 se otočit dá. Dobře se na neděli připravíme a věřím, že uvidíme jiný zápas," zval Robenek na čtvrtý duel série, který se hraje v neděli v ČPP Aréně od 18 hodin.

Fotogalerie

                                                                                                                                                                                   

Kompletní fotogalerie

 
Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři