Ženy přehrály plzeňskou Slavii

sobota 17.11.2018 | VG

Roli favoritek spolehlivě potvrdily hráčky FBC ČPP Bstroň Group Ostrava v 11. kole extraligy, když na hřišti FBŠ Slavia Plzeň zvítězily 9:1.

11.kolo, 17.11.2018, 16:00
FBC Plzeň
1:9(1:3, 0:1, 0:5)
FBC Plzeň: Fišerová – Nachtmanová, Kolářová, Volkmannová, Škardová, Krňoulová – Křemenáková, Mašková, Staňková – Drugdová, Böhmová, Šnebergrová – Vaníčková, Ježková, Urbanová – Přerostová, Suková, Košťálová.
FBC Ostrava: Dupčáková – Vavrečková, Kotzurová, Zuzaníková, Grossová, Kajfoszová – Vrlíková, Lacková, Šablaturová – Káčová, Šromotová, Kapcová – K. Hudáková, P. Hudáková.
Branky a nahrávky: 8.Vaníčková - 3.P.Hudáková, 7.Kapcová, 10.Kapcová (Kajfoszová), 40.Kapcová (P.Hudáková), 41.Kapcová (Kotzurová), 47.Vavrečková, 57.P.Hudáková 57.Kapcová (P.Hudáková), 59.Káčová (Kajfoszová). Rozhodčí: Franc, Patera. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 152.

"Měli jsme dobrý vstup do utkání, jen se nám během zbytku první třetiny trochu vytratila jednoduchost," hodnotil duel s nováčkem soutěže kouč ostravského družstva Jakub Robenek. "Zápas měl překvapivě výborné tempo, nicméně tomu chyběla kvalita. Prali jsme se výrazně s povrchem a tím pádem i sami se sebou," podotkl Robenek.
Ve druhé části se hráčkám FBC Ostrava povedlo skórovat pouze jednou, duel ovšem definitivně rozhodly v závěrečné třetině, kdy konto soupeřek zatížily pěti góly. "Soupeře jsme nakonec zlomili a velmi disciplinovaně zápas dohráli," pochválil své svěřenkyně ostravský trenér. "Pro nás bylo velmi těžké prosazovat se proti fyzické hře soupeře,  navíc jsme se bohužel mnohokrát chybně rozhodovali v klíčových situacích na obou koncích hřiště, takže rozdíl ve skóre je vysoký," konstatoval kouč domácího celku Vít Procházka.
V dresu FBC Ostrava předvedla střelecký koncert Nela Kapcová, autorka pěti branek hostujícího celku.