Ženy promarnily šanci na body z Chodova

neděle 25.2.2018 | VG

V polovině první třetiny vedly florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v Praze nad Chodovem už 3:0, ale domů se vracely s prohrou. Ve 21. kole extraligy podlehly pražským soupeřkám 5:7.

21.kolo, 25.2.2018, 16:30
Chodov
7:5(1:3, 3:1, 3:1)
Chodov: Ranochová (13. Provázková) – Jiráková, Kellovská, Tožičková, T. Pilíková, Vrbová – Suchá, Frantíková, Lacková – Vrátná, Urbánková, Plášková – Preisslerová, Řepková, Jůzová – P. Beránková, Nosková, Belicová – Krauskopfová.
FBC Ostrava: Lišková – Rybičková, Kotzurová, Patakyová, Grossová, Kajfoszová – Pastušková, Lichnová, Kapcová – K. Hudáková, P. Hudáková.
Branky a nahrávky: 15.Řepková (Urbánková), 30.Frantíková, 33.Plášková (Frantíková), 35.Krauskopfová (Beránková), 55.Tožičková, 55.Řepková (Urbánková), 60.Suchá (Tožičková) - 3.Rybičková, 5.K.Hudáková (Patakyová), 12.Patakyová (Rybičková), 37.P.Hudáková (Kapcová), 42.Kapcová (P.Hudáková). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 60.

"Zvláštní zápas, který měl do tempa play off hodně daleko," začal hodnocení duelu kouč ostravského družstva Jakub Robenek. "Dlouho se nám sice dařilo držet vedení, bohužel za to, co jsme předvedli v posledních sedmi minutách, si oprávněně neodvážíme ani bod," připomněl Robenek fatální závěr utkání, v němž jeho svěřenkyně třikrát inkasovaly a promarnily trestné střílení.
Hostující celek šel rychle do vedení a ve 12. minutě zvyšovala Tímea Patakyová už na 3:0 pro FBC Ostrava. Domácí Chodov se ale nesložil a v polovině zápasu byl stav 3:3, po dvou třetinách pak na ukazateli svítilo skóre 4:4. A když Nel Kapcová ve 42. minutě dala pátou branku hostujícího celku, byly k výhře blíže Ostravanky. Jenže Chodov znovu zabral a v 55. minutě dvěma slepenými góly otočil skóre ve svůj prospěch. FBC Ostrava pak mělo šanci na vyrovnání, ale Tímea Patakyová v 57. minutě trestné střílení neproměnila a Chodov v poslední minutě skóroval při hře hostů bez gólmanky do prázdné branky.
FBC Ostrava tak zůstává čtvrté, třetí Chodov si tak jen pojistil svůj náskok, který už Ostravanky ve finiši základní části soutěže nemohou dohnat.