Ženy si hravě poradily s Bohemkou

neděle 27.9.2020 | Redakce

Ženy v sobotním utkání proti FbŠ Bohemians předvedly skoro až ukázkový výkon, díky kterému Bohemku vysoko porazily 12:3.

3.kolo, 26.9.2020, 17:00
12:3(3:1, 8:0, 1:2)
Bohemians
FBC ČPP OSTRAVA - FbŠ Bohemians 12:3 branky: 7. Malwina Zagórska, 8. Malwina Zagórska, 10. Andrea Pastušková, 23. Kristína Hudáková, 24. Terezie Šešulková, 28. Michaela Mlejnková, 30. Denisa Kotzurová, 32. Terezie Šešulková, 32. Denisa Kotzurová, 34. Veronika Rybičková, 34. Malwina Zagórska, 43. Veronika Káčová - 19. Adéla Bočanová, 46. Hana Poláková, 48. Andrea Kadidlová; rozhodčí: Tomáš Brus - Roman Sladký; vyloučení: 3:2; využití: 1:1; diváků: 82; zásahy brankářů: Veronika Tomšová 11, Martina Schoupalová 4 - Pavla Lišková 13, Karolína Červová 10; po třetinách: 3:1, 8:0, 1:2;

První třetina začala poměrně vyrovnaně. Vyrovnaná hra to byla ale pouhých pět minut. V šesté minutě vstřelila úvodní branku Malwina Zagórska. O minutu později se předvedla znovu a do tříbrankového vedení naše ženy uvedla Andrea Pastušková. Dvě minuty před koncem třetiny Bohemka snížila na 3:1.

Ve druhé třetině pražské brankářky (v polovině došlo ke střídání golmanek) nestíhaly lovit míčky ze své sítě. Naše ženy jim tam pálily jeden míček za druhým a bylo k vidění mnoho krásných akcí, které ženy FBC předváděly.

Ve třetí třetině došlo ke střídání brankářek i na straně FBC Ostrava, a Tomšovou v bráně vystřídala Schoupalová. Po dvou minutách poslední části vstřelila poslední gól do pražské brány Veronika Káčová. Pak naše ženy dostaly gól v oslabení a konečné skóre určila hráčka FbŠ Bohemians na 12:3.

Na toto utkání budou naše hráčky vzpomínat v dobrém a můžou si z něj vzít příklad do dalších zápasů. Více než ostatní si tento večer zapamatuje Malwina Zagórska, která nejenže vstřelila  svou první branku v české extralize, ale vstřelila rovnou svůj první hattrick v soutěži a zároveň byla zvolena nejlepší hráčkou utkání. Dále to byl rozhodně důležitý zápas pro Veroniku Rybičkovou, která po delší zdravotní pauze vplula zpátky do Extraligy a ve svém třetím zápase v sezoně se jí konečně podařilo skórovat a k tomu si připsala dvě asistence. V utkání se mimo jiné skvěle dařilo i Terezii Šešulkové, která vstřelila dvě branky a předvedla slavnou Forsbergovu kličku.

Rozhovory s trenéry obou celků a hráčkami utkání zde.