Ženy uspěli na půdě Ivanti Tigers a berou další tři body

sobota 28.9.2019 | Týna Zíková

V sobotu 28.9.2019 se odehrálo jediné utkání Extraligy žen. Elitní celek FBC ČPP Ostrava v něm porazil pražský celek Ivanti Tigers Jižní Město poměrem 8:3.

4.kolo, 28.9.2019, 16:45
Ivanti Tigers
3:8(0:2, 1:3, 2:3)
Ivanti Tigers: Franková (Karli) - Hermannová, Pálková, Baťková, Hyršlová, Řezáčová, Steinbachová, Beránková, Pekárková, Šnajberková, Trojánková, Kovaříková, Fousová, Balková, Chudá
FBC Ostrava: Tomšová (Dupčáková) - Vrlíková, Vavrečková, Kotzurová, Voláková, Škopková, Zuzaníková, Káčová, Šromotová, Mlejnková, Kapcová, Grossová, Hudáková K., Pospíšilová, Hudáková P.
Branky a nahrávky: 31. Eliška Trojánková, 59. Eliška Chudá (Kateřina Kovaříková), 60. Dominika Steinbachová (Natálie Balková) - 7. Kristína Hudáková (Kateřina Šromotová), 16. Michaela Mlejnková (Nela Kapcová), 25. Nela Kapcová (Michaela Mlejnková), 31. Paulína Hudáková, 40. Kristína Hudáková (Karin Vavrečková), 48. Natálie Balková (vlast.), 49. Michaela Mlejnková (Denisa Kotzurová), 54. Denisa Kotzurová (Michaela Mlejnková). Rozhodčí: Tomáš Kostinek a Martin Reichelt. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:0. Diváci: 76. Střely na branku: 30:26.

Oba celky vstoupily do utkání velmi aktivně. Prvního gólu se však diváci dočkali až v sedmé minutě, kdy se z rychlého protiútoku prosadila Kristína Hudáková. I přesto, že byly domácí Tigers střelecky aktivnější, byla to ostravská Michaela Mlejnková komu se podařilo vsítit druhou branku a dostat se tak do dvoubrankového vedení.

Druhá třetina začala podobně jako ta první. Ve čtyřiadvacáté minutě se po chybě domácí obrany díky svému důrazu prosadila Nela Kapcová. Tigers následně dostaly Ostravu pod tlak a gólmance Tomšové hned dvakrát pomohla branková konstrukce. Po dalším rychlém brejku zvýšila náskok Ostravy Paulína Hudáková. Pražský celek se však nevzdával a stav snížila individuální akcí Eliška Trojánková. Ostrava se však třiadvacet vteřin před koncem druhé třetiny zásluhou Kristíny Hudákové znovu dostala do vedení o čtyři branky.

Úvod třetí třetiny nabídl spoustu šancí na obou stranách. V osmačtyřicáté minutě ke štěstí ostravského celku vstřelila vlastní gól Natálie Balková. Necelou minutu po ní opět zvýšila náskok Michaela Mlejnková. Poslední pětiminutovka nabídla zajímavé akce. Nejdříve se prosadila Denisa Kotzurová, následně mohly ostravské hráčky ještě zvýšit stav po vyloučení Nikoly Hermannové, ale přesilová hra využití nepřinesla. Eliška Chudá a Dominika Steinbachová v posledních dvou minutách ještě upravily stav, ale Tigers to k ničemu už nebylo.

"Myslím si, že to nebylo podle našich představ, byl to takový hurá florbal nahoru dolů. Nebyly jsme svědky žádných pěkných akcí. Nicméně jsme konečně celkem trestaly soupeře z chyb a byly jsme produktivní. Pozitivní je samozřejmě i výsledek a důležité je, že máme 3 body," hodnotí utkání nejlepší hráčka Nela Kapcová.

Další utkání odehrají ženy v sobotu 5.10.2019 od 17:00 hodin na ČPP Aréně proti Panthers Praha.

Copyright © 2019 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt