Ženy v Olomouci vítězně

sobota 22.12.2018 | VG

Celozápasovou převahu nakonec florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava zúročily ve tři body. V 15. kole extraligy zvítězily v Olomouci nad domácím družstvem FBS 5:3.

15.kolo, 22.12.2018, 16:00
Olomouc
3:5(2:1, 0:0, 1:4)
Olomouc: Franková – Pejzlová, Rozenbergová, Křížková, M. Grufíková, Jakubkovičová, Václavíková – Kylarová, Oháňková, Mošťková – Žáková, Reimerová (C), Tomanová – Cholinská, Slezáková.
FBC Ostrava: Dupčáková – Grossová, Kotzurová, Zuzaníková, Vavrečková, Jurečková, Kajfoszová (C) – Žurková, K. Hudáková, P. Hudáková – Lacková, Šromotová, Vrlíková – Kapcová, Šablaturová, Greiplová.
Branky a nahrávky: 8.Cholinská, 16.Oháňková (Mošťková), 47.Cholinská (Jakubkovičová) – 19.P.Hudáková (Kotzurová), 42.Grossová (K.Hudáková), 44.P.Hudáková (Vavrečková), 57.Kotzurová (K.Hudáková), 60.Žurková (Vavrečková). Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 72.

"V tomhle zápase nás můžou těšit tři body, hra v oslabení a posledních pět minut utkání. Měli jsme obrovské držení míčku, které jsme nedokázali zužitkovat a ze zápasu udělali drama," konstatoval kouč FBC Ostrava Jakub Robenek.
Ostravské florbalistky totiž úvodní část prohrály 1:2, ve druhé nedokázal skórovat ani jeden z celků. Ve třetí dvacetiminutovce sice dokázaly otočit skóre ve svůj prospěch, ale domácí družstvo se nesložilo a ve 47. minutě srovnalo na 3:3. Poté hráčky FBC Ostrava přečkaly oslabení při vyloučení Pavly Kajfoszové a necelé čtyři minuty před koncem základní hrací doby odskočily do vedení díky zásahu Denisy Kotzurové, která za brankou nabrala míček na lopatu a podařilo se jí ho dostat do branky. A když se domácí pokoušely v power play o vyrovnání, zamířila v čase 59:50 přesně do prázdné branky Romana Žůrková.
"Teď se ale těšíme na pauzu, potřebujeme ji," dodal kouč Robenek.

Copyright © 2019 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt