FBC ČPP Ostrava
Aktuální program týmů FBC Ostrava naleznete zde
Mladší žačky a přípravka první, starší žáci připsali výhru

O víkendu se do svých ligových utkání pustily týmy mladších žaček, přípravky a starších žáků. Zatímco přípravka a mlžky proklouzly svými turnaji se stoprocentní úspěšností, starší žáci ze dvou zápasů vyhráli jeden. Do neligového turnaje naskočil také smíšený tým mladších žáků a elévků, který se mezi výběrovými týmy umístil na třetím místě.

PŘÍPRAVKA | Přípravka na jejich třetím turnaji obsadila 1 místo, celkem je to jejich třetí první místo za sezónu, tudíž mají bilanci 3 turnaje 3 výhry. Na turnaji se utkali s Vítkovicemi, Tigers a Slovanem. Kluci hned v prvním zápase dominovali a porazili Slovan 8:2. Další utkání je čekalo Tigers, se kterým kluci hráli vyrovnanou partii nakonec se jim však povedlo zvítězit v poměru 7:5 a dokázali vyhrát tento těžký zápas. Posledním jejich soupeřem byli Vítkovice. Kluci tento zápas vzali, jako derby a stejně jako ženy vyhráli a to v poměru 8:4. Kvůli jednomu týmu, který nepřijel hráli kluci „finálový zápas“ s druhým nejlépe umístěným týmem a to byli opět Vítkovice. Kluci, ale tento zápas zvládli a „finále“ vyhráli 10 ku 4. Pak už se jenom mohli radovat z prvního místa. (autorem článku František Skořupa)

MLADŠÍ ŽAČKY | Ani mladší žačky se se svými soupeři vůbec nepáraly. Na svém turnaji v Kopřivnici narazily na trojici soupeřů a ani jednomu z nich nedaly šanci. Nejdříve se holky utkaly s domácí Kopřivnicí a nic nenechaly náhodě. Svěřenkyně trenéra Strakoše a trenérky Klubalové nasázely Kopřivnici dvanáct branek, obdržely pouze dvě a připsaly tak první vítězství. Ještě lépe si holky vedly proti Olomouci, která byla jejich druhým soupeřem. Tentokrát holky udržely čisté konto, trefily se devětkrát a i druhý zápas tedy skončil výhrou. Nejvíce dal holkám zabrat Třinec. I přesto, že dokázal soupeř vsítit sedm branek, si holky udržely dostatečný náskok a po výsledku 14:7 ovládly celý turnaj v Kopřivnici.

STARŠÍ ŽÁCI | Starší žáky čekala o víkendu dvojice soupeřů z Havířova. Jako první přivítali na domácí půdě havířovský Slovan a ČPP Aréna viděla skvělý vstup do utkání žlutomodrých barev. První třetinu totiž kluci zvládli vyhrát 6:1 a ukázali tak, jakým směrem se bude utkání odvíjet. Druhá třetina nabídla vyrovnaný florbal, jak herně, tak výsledkem, skončila totiž 2:2. Vyrovnaně skončila i třetina třetí, ve které se oběma týmům povedlo vstřelit tři branky. Hattrick pak dokonal Alex Malíř a navrch přidal i čtvrtou branku, díky čemuž byl zvolen nejlepším hráčem utkání.

Tak veselé už to nebylo s Torpedem Havířov. Skóre zápasu jsme otevřeli my, konkrétně se po minutě hry trefil Václav Klus. Torpédo dokázalo na tohle zareagovat dvěma brankami do konce první třetiny a dostalo se tedy do vedení. Jiří Kozub ještě dokázal naposled srovnat skóre, poté už však přišel odskok soupeře. Druhou třetinu vyhrál soupeř 4:1 a ve třetí třetině už se klukům nepodařilo Havířov dohnat. Na konečných 3:6 ještě snižoval Jirka Kuchař, který proměnil trestné střílení.

MLADŠÍ ŽÁCI + ELÉVOVÉ | Ročníky 2012 a mladší byli přizváni na turnaj nejlepších týmů v kraji, kde se utkali proti Vítkovicím, Třinci a Slovanu Havířov. Turnaj se hrál systémem základní skupiny stylem každý s každým, poté semifinále a nakonec finále/o třetí místo. Ačkoliv kluci do turnaje moc dobře nevstoupili a postupně prohráli všechny zápasy ve skupině, v zápase o finále jen těsně prohráli s Vítkovicemi a čekal je tak tedy zápas o třetí místo s Třincem. V zápase se kluci opravdu ,,hecli“ a od začátku do konce dokázali udržet vedení. Zápas s infarktovým koncem nakonec dopadl dobře pro naše barvy a po výhře 7:5 se kluci mohli radovat z třetího místa. Do All Stars týmu pak byl zvolen Ben Koutný, který vstřelil nejvíce gólů. Za zmínku stojí také výkon hráčů přípravky Víti Kubačáka a Míši Dlouhého, kteří si mezi o tři roky staršími kluky vedli na jedničku a tvořili velkou část hry.